Office 2013 Mobil Özelliklerle Geliyor

Microsoft’un işletim sistemlerinden sonra belki nen başarılı ürünlerinden olan Office yazılımlarının son sürümü Office 2013 gelişmiş mobil özellikler ile birlikte geliyor. Microsoft’un Office 2013 tanıtımındaki verdiği bilgilere göre Office 2013 dokunmatik elranlı mobil cihazlarda uyum sorunu yaşamadan çok rahat bir şekilde kullanıabilecek. Windows 8’i mobil ürünlere ağırlık vererek geliştiren Microsoft, Office 2013’ü de akkılı cihazlara uyumlu yaparak bu sektördeki diğer güçlü firmalara zorlu bir rakip olacak. Office 2013’ün mobil cihazlarda çalışması kuşkusuz windows 8 RT işletim sistemli mobil cihazlara ilgiyi daha da artıracak ve Windows 8’li tablet satışları artacak. Microsoft bu hamlesi ile tabletleri iş amaçlı kullananları cezbederek en önemli kozunu oynadı. Muhtemelen Microsoft’tski bu gelişmeler Apple’ın iPad’inin ve Samsung’un Galaxy Tab’lerinin pazar payını azaltacak. Bir çok alanda cirolarıyla hala lider olan Microsoft anlaşılan mobil pazarda da söz sahibi olmak istiyor. Elinde bir çok teknoloji bulunan Microsoft’un tüm bunları Surface gibi ürünlerde birleştirmesi bekleniyor. Firma böylece kişisel bilgisayarlardaki tüm işlemleri tabletlerde yapma imkanı sağlamış olacak.

Yıllar önce (2000 – 2001 yıllarında) Microsoft’un kurucusu Bill Gates elinde tabletle sunum yaparken ne kadar doğru bir karar aldığını görmezden gelerek tablet projesini o zamanlar rafa kaldırmıştı. Daha sonra Apple başarılı bir çalışma ilr tabletleri çok popüler bir ürün haline getirdi ve pazarın hakimi oldu. Şimdi Microsoft’un çok daha fazla çalışması gerekiyor.

“Office 2013 Mobil Özelliklerle Geliyor” için bir yorum

  1. Kullanmış olduğunuz eski versiyon Office programları(Microsoft Excel,Word,Powerpoint) yeni sürüm olan Office 2012 programının dosyalarını açamamaktadır. Firmaların büyük bölümü artık Office 2007-2012 lisansına sahip olduğu için şirketler arası yazışmalarda sürümden kaynaklanan sorunlar çıkmaktadır. Bu sorunlar basit olmayan dosyaların tamamen açılamaması ve hiçbir şekilde eski sürümde kullanılmaması şeklinde olmaktadır. Bu nedenle yeni Office lisanslarını almak en faydalı yol oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.