Samsung Galaxy S3 Rekor Kırıyor

Piyasaya sürülmesinden bu yana 2 ay geçmesine rağmen Samsung Galaxy S3 satış rekorları kırıyor. Galaxy S3 ilk satışa sunulmasından itibaren 10 milyonluk satış hacmine ulaştı. 140 ülkede satışa sunulan Galaxy S3 çıkmadan önce ve çıktıktan sonra çok iyi bir reklam çalışması ile bu başarıya ulaştı. Samsung akıllı telefon pazarını şimdiden domine etmeye başladı. Şüphesiz bunda Apple’ın iPhone 5’i çıkarmayı geciktirmesi de etkili oldu. Galaxy S3 4,8 inç ekranı ile iPhone ve bir çok telefonun 3,5 inç ekranlarına göre oldukça büyük ve rahat bir görünüm sundu. Anlaşılan insanlar boyutların büyümesi ile taşımadaki zorlukları kullanıma tercih ettiler. Telefon sadece ekranı değil diğer özellikleri ile beğeni kazandı ve satışını artırdı. Dört çekirdekli işlemci ve bir çok yazılımsal yenilikler Galaxy S3’ün tercih edilmesinde büyük rol oynadı. Firmaların ürettikleri telefon modelleri adetlerine baktığımızda Samsung’un rakiplerine göre çok daha fazla modeli olduğunu görüyoruz. Bir çok farklı model üreten bir firma bu satış rakamlarını hak ediyor.

Dahada önemlisi otomotivden elektroniğe bir çok sektörde faaliyet gösteren Samsung’un böyle bir başarıya sahip olması bir çok şirket için ders niteliğinde gösterilebilir.

“Samsung Galaxy S3 Rekor Kırıyor” için 3 yorum

  1. ilginçtir ki, neden bilinmez, galaxy s3 çıktık çıkalı, iphone kullanıcıları rahatsız. sanırım telefonlarının değerinin düştüğünün farkındalar. bir iphone4s kullanıcısı olarak, galaxy s3 aldım ve şunu söyleyebilirim ki, galaxy s3 ve android yazılım, iphonun üstünden geçip ezer. hemen iphone4s i sattım 🙂 acıyorum bu iphonculara, sanarsınız ki, iphone yani aple firması ile ortaklarda zarar ediyorlar. yazık.

  2. Haklısın galiba 🙂 İşte bu karitalizmin tetiklediği popülarite çılgınlığı akabinde insanoğlunun her zaman olduğu gibi yine ezik duruma düşmesi 🙂 Kaçınılmaz son…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.