Elektronik Ürünlerde Garanti İşlemleri

Elektronik marketlerden ya da internetten aldığınız herhangi bir elektronik ürünün arızasını ya da hatasını ürünü aldığınız anda anlamayabilirsiniz. Genelde elektronik ürünlerde alındığından bir süre sonra hatayı görme ihtimali bulunuyor. Bu gibi durumlarda ürünü garanti kapsamında rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Ürün satıcıları bu tür durumlara karşı size yardımcı olmaktadırlar. Eğer aldığınız üründe sorun varsa ilk olarak ürünü aldığınız yere götürerek değişim talep edebilirsiniz. Aldığınız ürünü ilk aşamada belli bir süre içerisinde iade bile edebilirsiniz. Ürünü aldığınız yer size yardımcı olamadıysa aldığınız ürünün garanti belgesinde yetkili servisine götürerek değişim yapabilirsiniz. Garanti kapsamında belli bir süre içerisinde aldığınız ürün tamir edilemediyse ürünün yenisini ya da ücretini talep edebilirsiniz.

Elektronik Ürünlerde Garanti İşlemleri” üzerine bir düşünce

  1. Anonymous

    Türkiye genelinde teknoloji ürünleri perakende zincirlerinin sayısı son 7-8 yılda artış göstermekte ve bununla birlikte bu ürünlerin tüketimi hızlı bir artış göstermektedir.
    Bu tüketim artışının önümüzdeki yıllarda yükselerek devam etmesinin en önemli gerekçesi, garanti kapsamındaki ürünlere verilen desteklerin hızı ve kalitesi ile alakalı olacağı kanısındayız.
    Garanti kapsamındaki ve diğer ürünlerin arıza, parça temini ve değişim işlemleri, bu perakende zincirleri üzerinden yapılmakta, bundan dolayı kaybedilen zaman ve para müşteriyi ilgili ürüne karşı olumsuz etkilemektedir. Müşteriler, ürünlerdeki marka seçimlerini yaparken bu saydığımız hususları dikkate almaktadırlar.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.