iPhone Sahipleri 23 Dakika Erken Kalktı

iPhone kullanıcıları güne 23 dakika erken başladı. Bu duruma akıllı telefonların saat ayarının 23 dakika ileri gitmesi neden oldu.

Durum böyle olunca telefonlarının alarmlarını ayarlayarak kalkanlar erken kalkmış ve işlerine ya da okullarına erken gitmiş oldular. Kullanıcılar olaya hiç bir anlam veremezken sosyal medyada da durum konuşuldu.  Sosyal medyada iPhone’un saati patladı ve iPhone’dan kullanıcılarına 20 dakika hediye gibi cümleler kuruldu. Sorunun henüz tam olarak neden kaynaklandığı bilinmiyor. Ancak telefonun işletim sisteminin güncellenmesi sırasında böyle bir hata meydana gelmiş olabilir ya da ios programcıları bir sürpriz hazırlamış olabilirler. Daha öncede böyle bir durum meyadana gelmişti ve o zaman sorunun güncelleme ile ilgili bir problemden kaynaklandığı belirtilmişti. Bir gün zamanı geldiğinde ayı böyle bir durum gibi iPhone‘ların başka işler için kullandıklarını görmeyiz.

iPhone Sahipleri 23 Dakika Erken Kalktı” üzerine 2 düşünce

 1. gsm

  operatörde time server hatası yaşandığından 3310 dahil tüm otomatik saat ayarı alan telefon ve tabletler etkilenmiştir

  Cevapla
 2. Anonymous

  telefonlarını sabah uyanmak için alarmlarını kuran ıphone sahipleri güne süprizle basladı. alarmın 23dakika ileri oldugunu geç farkeden bazı ıphone kullanıcıları işe yada okula vardıklarında
  gune 23 dakika erken baslamanın şaşkınlıgını yasadı. uzmanlara gore sorunun tam olarak bilinmediğinin ancak İOS güncellenmesi neticesinde bu sorunun yaşanmış olabileceğini belirttiler.daha önce yapılan İOS güncelemmelerindede benzer sorunlar yasanmıştı.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.