iPhone 5 Her Zaman Gerçek Kazanan

Apple, iPhone 5‘i tanıtttıktan ve satışa çıkardıktan sonra bir çok farklı eleştiri aldı. Bununla birlikte iPhone 5‘te bulunan sorunlar da firmanın iyice canını sıktı. Ancak Apple‘ın içini rahatlatacak bir haber geldi.

Yaklaşık 2 yıldır beklenen iPhone 5 tanıtıldıktan sonra bir çok kişi hayal kırıklığına uğradı. Bunun en büyük sebebi iPhone 5’in çok fazla yenilik getirmemesi ve tasarımın boyular haricinde değişmemesiydi. Öteki tarafta Apple’ın rakibi Samsung ise hem yeni özellikler hem de yeni tasarımlar ile yeni modellerini çıkarmaya devam ediyordu. Tüm bu olumsuzlukların içinde Apple’ı rahatlatacak bir yorum geldi. Consumer Reports‘tan tarafsız görüş açıklayan Mike Gikas iPhone 5’in herşeyiyle gerçek bir kazanan olduğunu belirtti. Gikas iPhone 5’in önceki versiyon olan iPhone 4s’e göre satışlarının artırdığını ve Android işletim sistemine sahip bir çok akıllı telefonun satışlarını defalarca katladığnı belirtti.

Ayrıca iPhone 5’in piyasadaki akıllı telefonların arasında en iyi kameralardan birine  sahip olduğunu söyledi. iPhone 5 ile çıkan bazı sorunların da çok uzun sürmeden düzeltileceğini belirtti. Bu açıklama Apple’ın motivasyonunu artırmış görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.