Samsung Galaxy S3 Mini Geliyor

Samsung, Apple’ın geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü iPhone 5’ten sonra rekabete ara vermeden devam ediyor. Samsung, bugün Galaxy S3 Mini‘yi tanıtacağını duyurdu. 

Uzun süredir konuşulan Samsung’un iPhone 5‘e karşı yeni bir rakip çıkaracağı söylentileri gerçek olduğu görüldü. 4,8 inç olan Galaxy S3’ün ekran boyutunun aksine Galaxy S3 Mini 4 inç ekran boyutuyla satışa sunulacak. Samsung, yeni Galaxy S3 Mini’nin akıllı telefonların satıldığı büyük pazarlarda 4 inç ekranlı modellerin ilgi görmesini hesaplayarak bu boyutlarda üretiyor. Galaxy S3 Mini’nin 4 inç ekranla gelmesinin bir başka nedeni de Galaxy S3’ün 4.8 inç ekran boyutuyla çok ergonomik olmadığı ve rahat kullanılmadığı düşünceleri de olabilir.

Galaxy SIII Mini’nin Çift çekirdekli  1 GHz işlemciye ve 1 GB Ram’e sahip olacağı söyleniyor. Akıllı cihazın 5 megapiksel kamerası 16 GB dahili hafııza ve microsd girişi bulunuyor. Android Jelly Bean 4.1.1 işletim sistemi ile gelecek olan Galaxy S3 Mini, iPhone 5 satışlarını etkileyeceği konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.