Apple Her Gün 1 Milyon iPad Satıyor

Apple‘ın yakın zamanda tanıttığı iPad mini ve yeni iPad’in son versiyonu yüksek satış rakamları yakalıyor. Yeni iPad ve iPad Mini 3 gün içinde 3 milyon adetlik satış gerçekleştirdi.

Bir çok büyük teknoloji şirketinin tablet pazarına girdiği bu dönemde pazarın en eski oyuncusu Apple, yakın zamanda tanıttığı ve satışa sunduğu iPad mini ve dördüncü nesil yeni iPad‘i ile satış rekorları kırıyor. Henüz Türkiye’de satışa sunulmyan bu ürünler şimdilik 34 ülkede satışa sunuldu. bu ülkelerde son zamanlarda her gün 1 milyon iPad Mini ve yeni iPad satıldı. Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz hafta sonu iPad Mini’lerin stokta olanların tamamına yakınını sattıklarını belirtti. Tim Cook iPad Mini ve yeni nesil iPad’e ilginin yüksek olduğunu bu durumun kendilerini memnun ettiğini belirtti.
Yüksek talep karşısında üretimin yetişmediğini belirten Apple’ın Ceo’su üretimin karşılanması için bu noktaya daha fazla yoğunlaştıklarını söyledi. iPad Mini 329 dolardan başlayan fiyatlarla tüketiciye satılıyor. Ancak bu fiyatlarının iPad Mini gibi küçük boyutlu bir tablete göre yüksek olduğunu düşünenlerin sayısının da çok fazla olduğu biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.