Google Nexus 4’ün Tamamı 60 Dakikada Tükendi

Akıllı telefon pazarına emin adımlarla giren Google, yeni akıllı telefonu Nexus 4’ü satışa çıkarmasından 1 saat sonra tüm stokları tükendi.

Google Apple büyük rakip olan Android işletim sistemini geliştirdikten sonra akıllı telefon sektörü tamamen değişti. Samsung gibi firmalar Android işletim sistemine sahip telefonları piyasaya sürerek Apple’dan daha iyi satış rakamlarına sahip oldu. Android işletim sisteminin yaratıcısı Google bir süredir kendi akıllı telefonlarını da üretmeye başaldı. Son olarak piyasaya sürdüğü Nexus 4 çıkmasından sonra bir saat geçmeden tükendi. Google’ın kendi markası ile çıkarılan Nexus 4’ün donanımını LG firması üretiyor. Plasy Store mağazasında tükenen akıllı telefonun Gsm operatörlerinin kontratlı kampanyaları ile satışına devam ediliyor.
4.7 inç ekrana sahip Nexus 4’ün Qualcomm Snapdragon S4 işlemcisi bulunuyor. 8 meagapiksel kamerası olan Nexus 4’ün 8 GB ve 16 GB hafızaya sahip modelleri satışa sunuldu. Akıllı telefonun 8 Gb hafızalı modeli 299 dolar 16 GB hafıazalı modeli ise 349 dolardan satışa sunuldu. Bu fiyatlar malesef Google Nexus 4’ün Türkiye fiyatları değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.