Microsoft Windows 8 Türkiye Tanıtımını Yaptı

Microsoft‘un şimdiye kadar yaptığı işletim sistemlerinden en yenilikçi olan Windows 8‘in Türkiye tanıtımı yapıldı.

Yazılım devi kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dikkate alarak daha farklı ve işlevsel bir işletim sistemi yapmaya koyulmuştu. bu çalışmanın sonucunda ortaya Windows 8 çıktı. Microsoft”un yeni işletim sistemi bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler gibi bir çok cihazda çalışıyor. Artan akıllı telefon ve tablet kullanımına karşın Microsoft’un böyle bir ürün geliştirmesi çok akıllıca oldu. Bir çok platformda çalışabilen Windows 8 tanıtımını Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen yaptı. Özmen Windows 8’in yeni özelliklerini anlattı ve Microsoft’un windows 8 için çok büyük yatırım yaptığına dikkat çekti. Türkiye’de 2013 yılında 1.3 milyon kullanıcının Windows 8 kullanacağı tahmin ediliyor. Windows 8’in lansmanı yapılmasıyla birlikte Windows 8 işletim sistemi kullanan cihazların artacağı öngörülüyor.
Uzun zamandır Microsoft ürünleri kullananlar şirketin çıkardığı ürünlerin çok fazla yenilik getirmediği kansıındaydı. Windows 8 bu görüşü değiştirecek görünüyor. Dünyadaki programların en yaygın olarak çalıştığı platform olan Microsoft işletim sistemleri olduğu için windows 8 bu noktada önem taşıyor. Windows 8 tabletler ile bilgisayarınızdaki tüm programları çalıştırabileceksiniz.

“Microsoft Windows 8 Türkiye Tanıtımını Yaptı” için bir yorum

  1. şu 29 liralık paketlerden alın pro versiyonu 29 tlye satılıyor ama internetten almanız gerekiyor bide bilgisayarınız çok eski olmicak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.