Samsung Apple’dan İntikamını Alıyor

Teknoloji dünyasının son zamanlarda adından en çok söz ettiren iki firması Samsung ve Apple arasındaki kavga hiç bitmiyor. Rekabette son olarak Samsung’dan bir hamle geldi.

Apple, iPhone ve iPad ürünleri ile en çok mobil cihaz satan firma unvanına sahipti. Ancak Samsung Galaxy S3 ile Apple’ın satış başarısını elinden almak üzere görünüyor. Bu iki teknoloji firmasının rekabeti her alanda devam ediyor. Hatta rekabet öyle bir hal aldı ki artık başka yöntemler denenmeye başlandı. Apple son zamanlarda elinde bulundurduğu patentleri öne sürerek Samsung’a bir dizi patent ihlali davası açmıştı. Bu davayı kazanan Apple, Samsung’a tazminat ödemeye mahkum etti. Ancak iki firma arasında çok daha derin ilişkiler bulunuyor.
Apple’ın iPhone ve iPad’lerde kullandığı işlemcileri Samsung üretiyor. Tabi bu durum Samsung için büyük bir avantaj haline geliyor. Samsung Apple için ürettiği işlemcilere %20 zam yapacağını duyurdu. Bu durumun Apple’ın Samsung’a açtığı davalara bir karşılık olarak ortaya çıktığı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.