Windows 8 Satışları Artmaya Devam Ediyor

Microsoft yakın zamanda piyasaya sürdüğü yeni işletim sistemi Windows 8 ile hızlı bir satış grafiği yakaladı. Daha çok yeni olmasına rağmen Windows 8 yüzde 1 kullanım oranına ulaştı.

Kullanıcıları tarafından önceki Windows işletim sistemlerin çok fazla yenilik sunmadığı şikayetleri üzerine Microsoft son işletim sisteminde köklü değişiklikler yaparak bir çok yeniliğe imza attı. Sonuçta Windows 8 oldu. Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8 önceki versiyonlara göre oldukça farklı ve yenilikçi bir yapıya sahip bulunuyor. Ancak kullancııları hiçbir zaman tam anlamıyla memnun etmek imkansız görünüyor. İşletim sisteminin tamamen değişen yapısı bu sefer de bazı kullanıcıların yazılıma alışamamasına neden oldu. Ancak yenilik için başta biraz sıkıntı çekmeden olmuyor.

Zira bu yenilik genelde olumlu karşılandı. Windows 8 masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. Bu sayede Windows 8 çok daha fazla satış rakamı yakalayacaktır. Satışa çıkmasından çok fazla süre geçmemesine rağmen tüm Dünya’da Windows 8 kullanım oranı yüzde 1’i geçmiş durumda. Bu kadar kısa zamanda böyle bir oranı yakalayan Windows 8 ilk yıl sonunda pazarda hatırı sayılır bir kullanım oranı yakalayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.