Apple Haritaları Bir Kişinin Daha Başını Yaktı

Apple’da kriz ve kovulmalar sürüyor. Apple, iOS6 işletim sistemine Google haritaları yerine kendi harita uygulamasını çıkardı ancak haritalar hala bir çok sorun barındırıyor.

Son olarak önemli tedarikçisi olan Samsung’tan yedek parça alımlarını kademeli olarak azaltmaya çalışan Apple kendini başka firmalara bağımlı kalmak istemiyor. Ancak bu göründüğü kadar kolay değil. Uzun zamanda iOs işletim sistemlerinde mevcut olan google haritaları kullanıcıların isteklerini sorunsuz bir şekilde karşılıyordu. Ancak Apple iOS 6 ile birlikte Google harita uygulaması yerine kendi harita uygulamasını kullanıcılarına sundu. Haritalar gibi çok kapsamlı bir uygulamanın belli bir tecrübe sonucunda sorunsuz hale geldiğini düşünemeyen Apple kendi harita uygulaması ile başı derde girdi. iOS6 işletim sistemini kullanan bir çok kullıncı Apple’ın harita uygulamasından hiç memnun olmadıklarını belirtiyorlar.

Apple haritalarında hala düzeltilememeiş bir çok sorun bulunuyor. Bu sorunlar yüzünden yakın zamanda Apple’ın işten kovduğu Scott Forstall’a bir yenisi daha eklendi. Şirket son olarak yeni sorunların tespiti sonrasında harita sorumlusu Richard Williamson‘unu da işten kovdu. Anlaşılan Apple harita işini beceremeyecek. Her konuda uzman olunamayacağını anlayan Apple yöneticileri tekrar Google haritalarına dönebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.