iPhone 5 Türkiye Satış Fiyatları Belli Oldu

iphone5 türkiye fiyatlarıApple, iPhone 5’i Dünya’nın bir çok ülkesinde bir kaç aydır satıyor. Henüz Türkiye’de satılmayan iPhone 5‘in Türkiye satış fiyatı Turkcell tarafından açıklandı.

Turkcell ön sipariş almak üzere iphone 5’in satış fiyatlarını internet sitesinde yayınladı. Şimdiye kadar bir çok firma ve satış sitesi iPhone 5‘i çeşitli yollarla Türkiye’de satıyordu. Ancak şimdiye kadar satılan iPhone 5‘ler paralel ithalat olarak getirilmekteydi ve fiyatları çok daha yüksekti. Turkcell ise verdiği bilgilere göre iPhone 5’in 16 GB modelini 2.149 TL fiyat etiketi ile satışa sunacak. iPhone 5’in Türkiye‘ye resmi yollardan gelmesi ile fiyatlar daha alınabilir seviyelere geliyor.

iPhone 5 Fiyatları

  • iPhone 5 16GB Modeli     2.149 TL
  • iPhone 5 32GB Modeli     2.479 TL
  • iPhone 5 64GB Modeli     2.829 TL

Tarifeli paket fiyatları henüz belirtilmeyen iPhone 5’lerin peşin fiyatlarının ilk fiyatlara göre oldukça düştüğü görülebilir. Diğer Gsm firmaları henüz iPhone 5 fiyatlarını ve tarifelerini henüz açıklamadılar. Ancak diğer firmaların fiyatları da aşağı yukarı bu seviyelerde olacaktır.

“iPhone 5 Türkiye Satış Fiyatları Belli Oldu” için 3 yorum

  1. 3300 lira fiyat çekiyolardı vay arkadaş bu ülkede eğilmiycen yoksa kaptırırsın herşeyi biaz bekleyince fiyat yarısına indi

  2. Telefon aslında çok ucuz birşeydir. Ama yazılım bu telefonun fiyatından çok daha pahalıdır. İos kapalı bir işletim sistemi olmayıp samsung da, HTC de, Nokia da, Lg de de kullanılsa idi tadından yenmezdi.

    1. firma ios ile kendini farklılaştırıyor evet verseler çok güzel olurdu ancak ozaman kendilerinin bir farkı kalmazdı artık iphone kasasını bir sürü çinli firma yapıyor. hatta içinede istediği işletim sistemini koyuyor ve 100 dolara satıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.