iPhone 5 Türkiye Satış Tarihi Açıklandı: 14 Aralık

Apple iphone5Nihayet yeni iPhone‘nun Türkiye satış tarihi açıklandı. iphone 5 14 aralıkta satışa sunuluyor.

Apple‘ın Eylül ayında tanıtımını yaptığı ve satışına başladığı iPhone 5 satışa çıkmasından bu zamana kadar satış rekorları kırdı. iPhone 5’in haberleri henüz çıkmadığı zamanlarda bile gündemi meşgul ediyordu. Apple ve iPhone hayranları iPhone 5’i merakla bekliyordu. Eylül ayında tanıtılan iPhone 5 satışına başlanmasıyla bir Apple klasiği olan satış rekorları kırdı. Ancak iPhone 5‘in Türkiye’de dahil olmak üzere hala bir çok ülkede satışına başlanmadı.

Tanıtımdan kısa bir süre sonra iPhone 5 sahibi olabilen ülke vatanadaşları kadar şanslı olmayan diğer ülkelerde şu sıralarda satışlara başlanma tarihleri açıklandı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 50 ülkeye 14 Aralık’ta satışlara başlanacağı açıklandı. Apple 14 Aralık’ta Türkiye, Çin, Israil, Suudi Arabistan, Kıbrıs, Ermenistan’da satışa başlayacağını duyurdu.

Şimdiye kadar mağazalarda yurtdışından sınırlı sayıda getirilebilen iPhone 5‘ler resmi olarak Apple mağzalarından alınabilecek. Turkcell gibi bazı Gsm firmaları iPhone 5‘in geliş tarihini kendi internet sitelerinde açıkladılar. Henüz fiyat konusunda detaylı bir bilgi olmayan iPhone 5 hakkında ilerleyen günlerde Gsm firmalarının kontratlı iPhone 5 satış fiyatlarını görebilirisiz.

“iPhone 5 Türkiye Satış Tarihi Açıklandı: 14 Aralık” için bir yorum

  1. en sonunda geliyor beklemekten yorulmustum biraz daha bekleseydim baska tel alacaktım bakalım şimdi ne fiyat verecekler insallah uygun fiyatlar görürüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.