Microsoft 40 Milyon Windows 8 Sattı

Satışa çıktığı ilk 3 günde 4 milyon satış rakamına ulaşan Windows 8 çıkmasından bu zamana kadar 40 milyon adet satıldı.

Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 8 çıkması ile birlikte satış başarılarına imza atıyor. Şimdiye kadar 40 milyon Windows 8 lisans satışı gerçekleştirildiği açıklanan Windows 8 en çok kullanılan işletim sistemi olma yolunda hızla ilerliyor. Window 8‘in bu kadar hızlı bir satış grafiği yakalamasının altında bir kaç önemli unsur bulunuyor. Bunlardan en önemlileri ise Windows 8’in önceki sürümlere göre çok daha fazla yenilikçi olması ve Microsoft‘un uygun fiyatlı yükseltme politikası olduğunu söyleyebilirisiz. Windows 8 önceki versiyonlara göre oldukça faklı görünüyor.  Artık Windows 8 her platformda çalışabiliyor. Windows 8 masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve akıllı telefonlarda çalışabiliryor. Tabi her cihaz uygun sürüm farkları bulunuyor. Ancak temelde aynı yapı üzerinde çalışıldığı için ilerisi için çok daha fazla şey vaadediyor.

Cihazlar aynı platformda olduğu için birbirlerini çok daha kolay tanıyacaklar. Veri alışverişi çok daha kolay olacak. Windows 8’in her cihazda kullanılmasıyla bunlara benzer bir çok kolaylık sağlanmış olacak. Microsoft‘un son işletim sistemi Windows 8‘in çok satılmasının bir diğer sebebi ise uygun geçiş fiyatları oldu. Microsoft yakın zamanda Windows 7 almış olanlar için 29 TL’ye Windows 8’e geçiş imkanı tanıdı.

40 milyon lisans satışı yapan Microsoft Windows 8 lisanslarının hepsini son kullanıcıya satmadı. Bu rakamın içinde firmalara verilen toplu lisanslar da bulunuyor. Ancak yakın zamanda hiçbir yazılım bu kadar iyi satmadığı için Windows 8 çok başarılı bir giriş yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.