iPhone 5’in Özellikleri

iphone5Apple’ın son akıllı telefonu iPhone 5 çıkmadığı zamanlarda yaklaşık 2 yıl adından sözettirdi. iPhone 5 çıktıktan sonra yine bir Apple klasiği olarak satış rekorları kırdı.

iPhone 5’in bir önceki modele göre ekranı büyüdü. 4 inç olan ekran boyutu bazı kullanıcıları tatmin etmezken ergonomiye önem veren kullanıcıları memnun etti. iPhone 5’in en büyükrakibi Samsung Galaxy S3 5 inçe yakın ve son olarak Galaxy S4 ise 5 inçlik ekran boyutuyla geldiği halde Apple parmak ergonomisinde ısrar ederek 4 inç ekran boyutunun yeterli olduğunu açıkladı. Önceki modellere göre ekran boyutu büyüyen iPhone 5’in çözünürlüğü de 1136×640’a çıktı. Bu durum bir önceki iPhone’ların ekran çözünürlüğünden farklı olduğu için uygulamalarda da değişikliğe gidilmek zorunda kalındı. Apple store’daki uygulamalar 960×640 çözünürlüğünde çalışıyordu. Ancak Apple iPhone 5’te eski uygulamaları eski modellerin ekran büyüklüğünde gösterebliyordu. Bu nedenle çok fazla sorun olmadı. Retina ekran ise her zamanki gibi çok kaliteli.

8 Megapiksel kamerası bulunana akıllı telefonun HD kayıt özelliği bulunuyor. Led flaşa sahi iPhone 5 artık gece çekimlerinde de çok daha iyi görüntüler verebiliyor.

iPhone 5 Render Based on Leaked Parts

iPhone 5 yeni A6 işlemci ile birlikte geldi. 1.3 GHz işlemci öncekilere göre çok daha hızlı çalışıyor. İşlemci hızını uygulamalarda ve internette çok rahat farkedebiliyorsunuz. iPhone 5’in Ram’ide artırıldı. iphone 4s’de 512 MB Ram bulunurken iPhone 5’de 1 GB Ram bulunuyor.

iPhone 5’in veri ve şarj yuvası ve kulaklığı da değişikliğe uğradı. Kulaklık daha kaliteli ve net ses sağlıyor. Ayrıca kulaklık kulağa rahatça oturuyor. iPhone 5 daha yüksek hızda internet kullanımını uyumlu hale getirildi. Bir başka yenilik ise Sim kartta oldu. iPhone 5 Nano sim kart kullanıyor.

iPhone 5 ile ilgili Yazılar

iPhone 5 Özellikleri Detaylı Anlatım – İnceleme

iPhone 5 Geliyor

iPhone 5’in Özellikleri” üzerine 3 düşünce

 1. Galaxyci

  çok iyi hoş telefonda çok pahalı be kardeşim. bizim millette nerde o kdar para. adam iphone 5 almak için artık kendini paralıyo. nerdeyse ciğerini böbreğini satacak. ucuz olsa alırız apple kaliteli mal üretiyor vesselam. ama bize galaxy gider hem koreli kardeşlere para gitsin.

  Cevapla
 2. suluman

  hiç konusmaya gerek yok arkadaşım iphone 5 çıktı ve kapış kapış gitti tabiri caizse peynir ekmek gibi satıldı. bizim insanımız pahalı mahalı demez kafaya koydummu soğan ekmek yer çolgunun çocuğunun rızkından keser yine alır iphonesini iphone 5 ötekiler gibi iyi satıldı telefonun firmasıda apple köşeyi artık kaç kere döndüyse bidaha tam tur döndü. döne döne başı dönmedimi acaba 🙂 cukkayı doldurdu iyice. bizde varımızı yoğumuzu verip iphone alalım. aşa yukarı hesaplarsak asgeri maaşlı biri yılın çeyreğini iphone almak için çalışıyor deli bişey bu Allah insanımıza akıl fikir versin.

  Cevapla
 3. krotia

  arkadaşlar ben iphone mi satıyorum başkasına ama içinde bir sürü resmim var nerelerde olduğunu bile bilmediğim fotolar çıkıyor. bazı fotolarda kimsenin eline geçmemesi gereken fotolar yani çok önemli benim için. şimdi ben bu resimleri nasıl silerim yani fotoğraf albümlerinin komple silinmesini istiyorum bunu nasıl yaparım.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.