Windows Blue ile Çok Şey Değişiyor

windows-blue-yeniliklerMicrosoft Windows 8’in ardından her türlü cihaza daha kolay uyum sağlayacak yeni bir güncelleme versiyonu üzerinde çalışıyor.

Windows Blue ile mobil cihazlar gibi farklı yapıdaki elektronik aletlerde daha kolay uyum sağlanacak. Son zamanlarda sıkça adını duymaya başladığımız Windows Blue ile yine radikal değişiklikler bizi bekliyor. İlk olarak Microsoft’un Windows 8’e kapsamlı bir günclleme olarak düşündüğü Windows Blue içeriğine bakılırsa yeni bir versiyon olarak karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Windows 8’deki dokunatik ergonomisi ve Metro arayüzü ile ilgili sorunlar Blue gibi kapsamlı bir güncellemeyi zorunlu hale getirdi.

Windows Blue dokunmatik ekranlara daha fazla uyum sağlıyor. windows masaüstü Blue ile çok daha kolay kullanılabilir olacak. Masaüstünde dokunmayla çok kolay hareket edebileceksiniz. Metro arayüzünde kullanılan öğelere Blue ile değişikliğe uğrayacak. Blues Internet Explorer 11 ile gelecek. Bilgisayar ayarları kısmına daha fazla ayarlama seçeneği ekleniyor. Böylece Denetim masasına fazla ihtiyaç kalmayacak. Windows 8’deki uygulama kutularının şu anda boyutları değişmiyor. Bizim gibi evdeki televizyona bağlı mediacenter oalrak kullananlar için oldukça fazla sorun teşkil ediyordu. Blue ile farklı ekran boyutları seçeneği geliyor. Microsoft Windows Blue ile mobil alandaki rakiplerini zorlayacak görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.