Internet Explorer 10’da Exchange OWA 2003 Sorunu ve Çözümü

OWA_2003-Internet-Explorer-10-sorunExchange Server 2003 mail server’ı kullanıyorsanız ve OWA erişimine sahipseniz Internet Explorer 10’da sorun yaşıyorsunuz.

OWA 2003 Mozilla Firefox ve Chrome tarayıcılarının son sürümlerinde rahatlıkla çalışırken Microsoft’un kendi yazılımları arasındaki bu uyumuzluk garip görünüyor. Bu sorunu çözmek için 2 farklı yöntem bulnuyor. Birincisi OWA 2003’a giriş yapacağınız adresi girdikten sonra Internet Explorer Araçlar menüsünden Uyumluluk Görünümü Ayarlarına girin. Açılan pencerede Ekle butonuna basarak siteyi ekleyin. Sorunu çözmenin bir diğer yolu ise yine OWA 2003’ü açtıktan sonra F12 tuşuna basın. Alt kısımda açılan bölümdeki menülerden Tarayıcı Modunu açın. Bu menüden Internet Explorer 9’u seçerek OWA 2003’ü Internet Explorer 10’da kullanabilirsiniz. Bu sorun kendi ürünleri arasında bile oluyorsa Microsoft yakında başka uyumluluk sorunları da yaşayabilir.

“Internet Explorer 10’da Exchange OWA 2003 Sorunu ve Çözümü” için bir yorum

  1. çoooook teşekkürler. ben sizin bu çözümünüzü bi türlü çalıştırmaadığım bir web uygulamasında denedim. uzun süredir çalıştıramadığım siteyi bu yöntemle çalıştırdım. Allah razı olsun soğulun varolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.