Ntldr32.dll Dosyası Eksik Hatası ve Çözümü

ntldr.dll-eksikBilgisyarımız açılış esnasında ntldr32.dll eksik hatası veriyor ve açılmayabiliyor.

Bu sorunun bir çok nedeni olabilir. Bu dosyayı herhangi bir virüs bozmuş olabilir. Bilgisayarınızı düzgün kapatmadığınızda ya da elektrik kesilmesinden dolayı ani kapanmalarda yaşanabilir. Sorunu gidermenizinde bir çok yöntemi bulunuyor. Sorunu gidermek için Windows işletim sisteminin yükleme Cd’sinin elinizde olması gerekiyor. Windows Cd’sini bilgisyarııza takın ve bilgisayarınızı Cd ile başlatın. Bilgisayarınız Cd ile başlamıyorsa Bios ayarlarınızdan bilgisyarınızı Cd’den boot edilebilir yani açılabilir olmasını sağlayın.

Bilgisayarınızın Bios ayarlarına girmek için bilgisyarnız açılırken pc markanıza bağlı olarak değişen ama genelde DEL ya da Fonksiyon tuşlarından birine basın. Bios Ayarlarında Boot başlığından ilk sıraya Cd/Dvd süürücnüzü getirin ve kaydedin.

Bilgisayarınız Cd ile açıldığında otomatik olarak Windows kurulumu başlayacaktır. eğer Windows Xp kullanıyor ve Xp Cd’si ile açtıysanız kurulum size Windows yükleme ve onarma seçeneklerini soracaktır. Siz R tuşuna basarak onarmayı seçin. R tuşuna bastıktan sonra karşınıza komut istemi çıkacaktır. Burada fixboot yazarak enter tuşuna basın. Böylece Ntldr32.dll eksik hatası onarılacaktır.

Eğer işletim sisteminiz Windows 7 gibi daha yeni bir işletim sistemi ise bilgisayarınız hemen açılırken F8 tuşuna basın. Karşınıza gelen seçeneklerden Bilgisayarınızı Onarın seçeneğini seçin. Başlangıç onarma ekranında ise zaten otomatik olarak onarmalar denenecektir. Eğer başarılı olmaz ise aynı ekrandan bilgisayarınızı önceki bir zamana geri yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.