Twitter Hesaplarından İzinsiz Gönderilen Tweetleri Engelleme

twitter-izinsiz-tweetSon zamanlar Twitter kullanıcları hesaplarının kendi kontrolü dışında tweetler atttıklarından bahsediyorlar.

Hesaplara yönetim yetkleri verilmiş olabiliyor. Facebook ve Twitterda kurduğumuz uygulamalarda bazı  yetkiler veriyoruz. Bu yetkiler birini takip etmek ve tweetler atılması gibi yetkiler oluyor. Sizi kim takip ediyor gibi uygulamalara inanmayın. Bazı uygulamalara izin vermeyin. Twitter’dan Ayarlar bölümünde Uygulamalar başlığına girin. Burada hesabınıza bağlı olan uygulamalar görünecektir. Burada istediğiniz uygulamaları kaldırabilirsiniz. İhtiyacınız olmayanları ve sizin dışınızda tweet atan uygulamaları kaldırın. Bu bölümden uygulamaları kaldırdığınızda sizin adınıza hiçbir tweet sizin dışınızda atılmayacaktır. Facebook ve Twitter’daki bu durum hergün bir çok kullanıcının başına geliyor. Bazen atılan bu izinsiz tweetler hesap sahibinin başına büyük işler açıyor. Bu nedenle Twitter’a yükleyeceğiniz uygulamalara dikkat ediniz.

Twitter Hesaplarından İzinsiz Gönderilen Tweetleri Engelleme” üzerine 2 düşünce

 1. Osman

  Merhabalar,
  Benim problemim kısaca; ( MAKADO , @kimbuMAKADO ) hesabı sanki ben bu kişiyi retweetlemişim gibi benim adıma tweet atması. Silmek için hesabıma giriyorum ama bu kişiyi hesabımda göremiyorum. Hesabımdan çıkıyorum MAKADO , @kimbuMAKADO ‘nun tweetini görüyorum.

  Bana bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim. Bu arada uygulamalardan dediğinizi yapmama rağmen bu problem devam ediyor.

  Teşekkür ederim.
  Osman Baloğlu
  Benim twitter: @osman_baloglu

  Cevapla
 2. Hakan Kacar

  Merhaba. İzinsiz tweet paylaşımı oluyor ve uygulamalar bölümünden erişimi kaldır secenegi olan bir uygulama yok. Facebook ve twitter for iphone uygulamalrı var sadece. Yardımlarınızı bekliyorum.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.