Apple’ın Yeni Mobil İşletim Sistemi iOS 7 Tanıtıldı

iOS-7-San Francisco’da düzenlenen WWDC 13 etkinliğinde iOS 7 resmi oalrak gün yüzüne çıktı.

Önceki sürümlere göre tasarımda ciddi değişiklikler yapılmış iOS 7 ile Apple rakipleri karşısında önemli bir gelişme kaydetti. En stabil ve sorunsuz mobil işletim sistemi olan iOS 7 tasarımdaki yenilikleri ile kullanıcılarını rahatlıkla kendine çekebilecek. iOS 7’de uygulama simgeleri değişikliğe uğradı. Buna göre ekran simgeleri daha belirgin duruyor. Bazı simgeler uygulamanın işlevi ile bağlantılı görseller içeriyor. Apple Görsel açıdan iOS işletim sistemlerinde şimdiye kadar çok fazla değişiklik yapmamıştı. Ancak bu tutumunu iOS 7 ile bilikte değiştirmiş görünüyor.

iOS7-

iOS7’de bir çok işleve çok daha hızlı ulaşabiliyorsunuz. Telefonunuz kilitliyken bile bildirimlere bakabiliyorsunuz. Yeni kilit ekranı aşağıdan yukarı doğru açılıyor. iOS 7 kullanıcını alışkanlıklarına göre hareket edebiliyor. Uygulamaların Wireless ya da WiFi çekim kalitesine göre güncellenmesine karar verecek. Böylece internetin zayık çektiği ortamlarda daha fazla pil harcanmaması için güncelleme yapmayacak. Bağlantı kalitesi iyi olduğunuda güncellemeler yapılacak.

ios7-3

Safari’de yeni özelliklere kavumuş görünüyor. Apple’ın işletim sistemlerinde kullandığı internet tarayıcısı Safari artık tam ekran çalışabilecek. Böylece web sayfalarını gezinirken daha geniş bir alana sahip olunacak.

ios7-2

Apple iOS 7 ile birlikte fotoğraflara da el attı. Yeni işletim sisteminde instagram gibi başka bir uygulamaya gerek kalmadan fotoğraflarda filtre veya başka işlemler yapılabiliyor.

ios7_1

Apple iOS 7’yi ilk olarak iPhone‘lar için piyasaya sürecek. iPad‘lere ise daha sonra gelecek.

 

 

“Apple’ın Yeni Mobil İşletim Sistemi iOS 7 Tanıtıldı” için 2 yorum

  1. hocam ios 7 hemen ıkması lazım ziera android aldı başını gidiyor ve uygulama çeşitliliği artıyor. apple ios 7 ile birlikte uygulama havuzunu büyültmesi lazım

  2. Ya ilk ios 7 ile Dock daha bi şeffaftı ondan sonra giderek matlaştı sanki yani daha bulanık oldu.şimdi herhangi bi duvar kağıdı yaparken çok kötü duruyor.duvar kağıdının üçte biri kesilmiş gibi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.