Yeni Alan Adı Uzantıları Satılıyor

Hepimizin bildiği ve kullandığımızı com, net ve org gibi uzantılara yeni alternatifler geliyor. İlk zamanlar sadece bu saydığımız uzantılar varken zamanlar “biz” gibi bir çok alan adı uzantısı satışa sunuldu. Ancak şimdi çok daha farklı bir uygulama bulunuyor. İsteyenler kendi istediği uzantıyı alabiliyor. Bu uygulamanın başlamasıyla bir çok başvuru geldi. Dünydaki uzantıların kontrolunu sağlayan ICANN‘a yapılan başvurularda aralarından büyük şehirler olmak üzere her alanda istek yapanlar oldu. Bunlardan biri de İstanbul Büyükşehir belediyesinin yaptığı başvuru oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ist ve istanbul alan adı uzantıları için başvuruyu yaptı ve ücretini ödedi. İşemler tamamlandıktan sonra www.besiktas.ist gibi bir adres kullanılabilecek. New York, Berlin, Londra gibi bir çok büyük şehir alan adı uzantılarını almak için başvuruda bulundu. ICANN, başvuruların kullanımını önümüzdeki yıl gerçekleştirecek. Bu internet dünyasında köklü bir değişikliğe sebep olabilir.

Yıllardır çok değerli olan com uzantılı alan adları bu değişikliklerle değerlerini yitirebilir. Alan adı uzantısını almak şimdilik bireysel olarak çok mümkün değil tabi çok zengin değilseniz. Zira alan adı uzantısı almak isterseniz 300 Bin doların üzerinde bir ödeme yapmanız gerekiyor.

“Yeni Alan Adı Uzantıları Satılıyor” için bir yorum

  1. ibb önce yolları yapsın beylikdüzüne aksam trafikten gidemiyorz metrobüs inşaatı mahvetti buraları hala binemiyoruz bakalım nolcak sonumuz yakında yürüyerek gitmek daha hızlı olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.