Bilgisayar’da Yazı Yazma

Bilgisayarlar yaygın olarak kullanılmadan önce sürekli yazı yazmak zorunda olanlar genellikle Daktilo kullanıyorlardı. Bilgisayarlar yaygınlaşmaya başladıktan sonra bir çok insan yazı yazmayı Bilgisayarda yazmaya başladı.

Yazı yazmaktan çok daha fazla işleve sahip olan bilgisayarlar ilk zamanlarda kişisel kullanımda en çok yazı yazmak için kullanılıyordu. Bilgisayarların Daktilolara göre yazı yazmada bir çok avantajı bulunuyordu. Hazırladığınız dokimanları dijital olarak kaydedebiliyor ve istediğinizde çok hızlı bir şekilde bularak değişiklik yapabiliyorsunuz. Günümüz Bilgisayarlarında yazı yazmak çok daha basit bir hal almış durumda bulunuyor. Yazılarınız için çeşitli kelime işlemci programları bulunuyor. Hatta bazı yazılımlar konuşmanızı yazıya çevirebiliyor. Böylece yazı yazmak için parmaklarınızın yorulmasına gerek kalmıyor.

Genel olarak yazı yazmak için bir kelime işlemci progamını kullanmanız gerekecektir. En basit ve her Windows işletim sistemi sürümünde bulunan Notepad programı ile basit bir şekilde yazı yazabilirsiniz. NotePad’i açmak için Başlat menüsünden arama kutusuna notepad yazarak ya da Başlat menüsünden Donatılar’ın içinden erişebilirsiniz. Daha gelişmiş bir Kelime işlemci kullanmak istiyorsanız yine Windows işletim sistemi ile birlikte gelen WordPad programını kullanabilirsiniz. WordPad ile sayfa yapısı, paragraf, biçimlendirme gibi çok daha fazla yazım işlevine sahip olabilirsiniz. WordPad’i açmak için Başlat menüsünden arama kutusuna wordpad yazarak ya da Başlat menüsünden Donatılar’ın içinden erişebilirsiniz. Eğer bu iki Kelime işlemci sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa Microsoft Word yazılımını kullanabilirsiniz. Word diğer programlardan çok daha fazla işleve sahip bir kelime işlemcisidir.

 

“Bilgisayar’da Yazı Yazma” için 5 yorum

  1. bilgisayarda <<<<<yaz<ı <yaz<arken <<<<<<<<<<<oklar <çıkıyor <<<<<<<<<<<sorun <<<bu <cev<abı <en <yakın <z<am<anda <yaz<m<anız<ı <<<<<rica <ediyorum<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.