Nasıl Facebook Hesabı Açılır?

facebook-hesabı-açmaFacebook’a üye olmak için herhangi bir tarayıcı ile facebook sitesine girin.

Ana sayfada Kaydol (Sign Up) başlığı altındaki  Ad, e-posta adresi, şifre doğum tarihi ve cinsiyet bilgilerinizi girerek üye olabilirsiniz. Bilgileri doldurduktan sonra karşınıza yeni bir sayfa gelecektir. Gelen sayfada adım adım sizden bilgiler istenecektir. Facebook’a kayıt olurken ad soyad gibi bilgilerinizi sürekli değiştiremeyeceğiniz için doğru bilgiler vermeniz faydanza olacaktır. Ancak doğum tarihi gibi bilgilerin doğru olmasına gerek yok. Bu bilgiler ile ileride başınıza talihsiz olaylar gelebilir.

ilk Adım Arkadaşlarını Bul seçeneğidir. Arkadaşlarımı bul butonuna basarsanız Facebook sizden mail adresinizi ve e-posta adresinizin şifresini isteyecektir. Bilgileri girerseniz posta adresinizde ekli olan tüm kullanıcıları tarayarak size gösterecektir. Bu adımı geç ile hiç bir işlem yapmadan geçebilirsiniz. Bir sonraki adım ise Profil bilgileridir. Bu adımda Facebook sizden Lise, Üniversit, işveren, yaşadığınız şehir ve memleketiniz gibi bilgileri isteyecektir. Bilgileri girebilirsiniz ya da girmeden geçebilirsiniz. 3. adımda ise  Profil resmi belirlemeniz istenecektir. Anında bir fotoğraf çekerek veya önceki fotoğraflarınızdan birini yükleyerek profil resmi belirleyebilirsiniz.

Bu adımı da geçtikten sonra Facebook ilk baştaki şifrenizi tekrar isteyecektir. Şifrenizi girdikten sonra kayıt işleminin tamamlanması için E-posta adresinize bir mesaj gönderilecektir. Bu mesajdaki linke tıklayarak Facebook hesabınızı aktive etmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra Facebook hesabınızı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.