Nasıl Live Messenger’dan Skype’a Geçerim?

messenger-skypeAnlık mesajlaşma programlarının en bilineni Windows Live Messenger uzun yıllar hizmet verdi. Live Messenger Nisan ayında tamamen kapanıyor.

Microsoft bir süredir Messenger kullanıcılarını Skype’a geçme konusu ile ilgili bilgilendirme mesajları gönderiyor. Live Messenger kullanıcıları Skype üzerinden Messenger’da olduğu gibi mesajlaşabiliyor görüntülü ve sesli görüşmeler yapabiliyor. Windows Live Messenger’dan Skype’a geçmek için önce Skype’ı indirmeniz gerekiyor. Microsoft Live Messenger’da kullanıcılarına yeni sürüm mesajı ile Skype’a geçirdi. Ancak bu güncellemeyei yapmayanlar. Skype’ın sitesine girerek Skype’ı bilgisayarlarına indirebilir ve yükleyebilirler.

Skype’ı yükledikten sonra kullanıcı giriş penceresinde Microsoft hesabını seçerek Live Messenger’da kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Live Messenger’daki tüm arkadaşlarınızı şimdi Skype’da görebileceksiniz. Aynı Messenger’da olduğu gibi arkadaş listeniz karşınıza çıkacak. Bu listeden biri ile mesajlaşmak istediğinizde isme tıklatarak mesaj penceresini açmanız yeterli. Skype üzerinden kişileri gruplandırabilirsiniz. Skype yaptığınız görüşmeleri kayıt altında tutar. İstediğinizde eski konuşmalarınızı görebilirsiniz. Tabi bu özellik tehlikeli olabilir. O nedenlen her bilgisayarda Skype’a girmemeniz yararınıza olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.