Skype Yükleme Sırasındaki hatalar (1603 Hatası)

Skype_ErrorMicrosoft Skype yüklerken bazı sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bunlardan en sık duyulanı 1603 kodlu hatalar oluyor.

Microsoft Live Messenger’ın hayatına 8 Nisan 2013’te son vererek yerini Skype verdi. Messenger kullanıcılarına bu süre esnasında Skype’ı yüklemesi için mesjlar gönderdi. Ancak Skype yüklerken kullanıcılar bazı sorunlar yaşadılar. Bu sorunlardan en çok karşılaşılanı yetersiz disk alanı gibi 1603 kodlu hatalar oldu.

Skype yüklerken diskinizde yeterli alan olsa bile yetersiz disk alanı hatası ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu sorun aslında Framework ile ilgili bir problem. Sorunu çözmek için iki farklı yolunuz bulunuyor. Birincisi bu kodlu hatayı Microsoftun sitesinde arattığınızda size Microsoft’un Fix it’leri çıkacaktır. Fix it butonuna bastığınızda gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Sorun devam ederse Bilgisayarım’a sağ tıklayarak açılan menüde Yönet seçeneğine tıklayın. sol tarafta Disk yönetimine gelin. Bilgisayarınızdaki sabit disk dışınaki optik sürücülerin harflerini değiştirin. bunu yapmak için sağ tarafta sürücünün üzierine gelerek sağ tıklayın. Açılan menüde sürücü harfini ve yolları değiştire tıklayın. Açılan bpencerede değiştir butonuna basın ve farklı bir sürücü harfi atayın. Bu şlemleri yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde Skype’ı kurabilirsiniz.

“Skype Yükleme Sırasındaki hatalar (1603 Hatası)” için 5 yorum

  1. 1603 kodlu hatayı ben de aldım. Önceki sürümü kaldırıp yeniden kurduğumda hiçbir sorun yaşamadım. Kolay gelsin.

  2. Fix it kullandığımda hiçbir işe yaramadı. Yönet seçeneğinden isim değiştirdiğimde de yaramadı hata 1603 hala devam ediyor lütfen yardım edin

  3. Merhaba.Skypeyi sildim ve geri yüklenirken 1603 hata kodunu aldım.Skypeyi silmemin nedeni ise mikrofonumun çalışmasına rağmen karşı tarafa ses gitmemesiydi.Skypede her türlü mikrofon ayarlarını kontrol etmeme rağmen mikrofon çalışmıyor.Bu sorunun bir çözümü varmıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.