Exchange Server 2010 Sunucu Yanıtı 530 5.7.1 ve POP3 SSL Hatası

exchange server hataExchange server’da Sunucu yanıtı 530 5.7.1 hatasını alıyorsanız ilk olarak pop servisini kontrol edin.

Exchange 2010’da pop servisi kapalı olabilir. Servislerden pop servisini açın. Eğer ayarlama yapmak istiyorsanız Exchange management Console’dan Server Configuration ardından Client Access seçeneğine tıklayın.

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra Outlook üzerine mail hesabı kurarken sizden kimlik bilgilerini sürekli isteyebilir. Bunun nedeni ise Exchange 2010’da Pop3 servisinin varsayılan şekilde SSL bağlantıyı kabul etmesidir. Posta hesabı kurarken Diğer Ayarlar’a tıklayın. Gelişmiş sekmesine gelin ve Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir kutusunu işaretleyin. Gelen sunusu (POP3) portu 995 olacak ve böylece posta hizmetiniz çalışmaya başlayacaktır.

Eğer SSl bağlantı kullanmak istemiyorsanız. Exhcange Management Console’dan Server Configuration altına Client Access’e tıklayın. orta kısımda sunucu adı altındaki sekmelerden POP3 and IMAP4’e tıklayın. Alttaki POP3′ tıklayın. Karşınıza POP3 özellikleri penceresi gelecektir. Üstteki sekmelerden Authentication’u açın. Buradaki 3 seçenekten ilkini Plain text logon(Basic Authentication)’au seçin. Pencereyi kapattıktan sonra sağ kısımdan Refresh edin. Servislerden POP3’ü restart edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.