Exchange Server Posta Limitlerini Değiştirme

Exchange server posta gönderme alma limitleriExchange Server üzerinde posta gönderme ve alma limitlerini değiştirebilirsiniz.

E-posta kullanıcıları son dönemlerde artan dosya boyutları nedeniyle gönderme ve alma da sorunlar yaşayabiliyorlar. Bu sorunların büyük bir kısmı hız ve posta boyutlarının yeterli olmamasından kaynaklanıyor. Exchange server üzerinde kullanıcıların hesaplarında posta gönderme ve alma limitlerini artırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Bu işlem için Exchange System Manager’ı açın. Sol tarafta Global Settings satırını genişletin. Message Delivery satırına sağ tıklayın ve açılan menüden Properties’i seçin.

Açılan Message Delivery Properties penceresinden Defaults sekmesini açın. Burada posta gönderme ve alma limitlerini değiştirmek için Sending message size Receiving message size ve Recipient limits başlıkları altında No limit seçili seçenekleri Maximum seçeneklerini seçerek değiştirin. Sağ kısımda limitleri KB cinsinden yazarak istediğiniz limitleri verebilirsiniz. Örneğin posta hesabı başına 20 Megabyte vermek istiyorsanız kutulara 20000 yazın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.