iPad 5 Geliyor

ipad5Apple rakipleri gibi yeni modelleri daha hızlı çıkarma çabasında görünüyor.

Son bilgilere göre Apple’ın iPad 5 için çalışmalara başladığı söyleniyor. Henüz kesin olmamakla birlikte Apple iPad 5’i çıkarmakta çok fazla gecikmeyecek. Samsung gibi rakipleri mobil pazarda ardı ardına yeni ürünler çıkarırken Apple bu duruma iPad 5 ile karşılık verecek.

Çalışmalara başlanılan iPad 5 önceki nesile göre daha ince ve daha hafif olacak. Eskisi gibi 9.7 inç ekran büyüklüğü ile gelecek 5. nesil iPad’in üretiminin yaz ayarında başlanacağı düşünülüyor. Bununla birlikte Apple‘ın iPad mininin yeni versiyonu ile ilgili çalışmalar yaptığı da konuşuyor. Retina ekrana kavuşması beklenen yeni nesil iPad Mini’nin iPad 5 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Rakipleri ortak bir platform kullandığı için Apple’ın işletim sisteminde de yenilikler yapması bekleniyor. Bir çok büyük marka Android işletim sistemi kullanırken Apple 5. nesil iPad ile birlikte iOS 7 işletim sistemini kullanıcılara sunabilir.

“iPad 5 Geliyor” için bir yorum

  1. iphone 5 ha geldi ha gelecek diye 2 yıl bekletmişlerdi. ipad 5 ide böyle bekletseler daha fazla sükseleri olur. apple önceden reklamı beceriyordu ama şimdi hiçte akıllı davranmıyor. ipad 4 retina ekranla zaten sınıra geldi. çok iyiydi. şimdi ipad 5 sadece daha ince ve daha hafif olacak diye kimse ipadinin değiştirmez kusura bakmayın. bence program tamamen değişmeli o zaman ilgi görür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.