E-posta Nedir?

e-posta emailE-posta(Elektronik posta) ya da ingilizce olarak e-mail, yazılarımızı, mektuplarımızı, görsellerimizi  dijital olarak internet üzerinden göndermemizi sağlayan sistemdir.

E-posta ile istediğimiz bir kişiye anlık olarak posta gönderebildiğimiz için klasik posta sistemi e-posta’nın yanında çok yavaş kalıyor ve artık tercih edilmiyor. Hızlı bir şekilde posta hizmetleri dijital ortama taşınmaya başlandı. E-posta ile klasik postadan farklı olarak çok hızlı bir şekilde posta göndermenin yanı sıra gönderdiğiniz postalar içerisine yüksek kaliteli fotoğraflar, videolar, uygulamalar gibi daha bir çok farklı ek gönderebilirsiniz.

Bir kişiye e-posta gönderebilmemiz için o kişinin info@tekniksorular.com gibi bir e-posta adresi olması gerekiyor. Tabi aynı şekilde göndereceği kişinin de bir e-posta adresi olması gerekir. E-posta adresini ücretli ya da ücretsiz olarak edinebilirsiniz. En kolay Google, Microsoft ve Yahoo gibi firmaların ücretsiz e-posta hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

E-posta hesaplarını Outlook gibi programlarla, mobil cihazlara kurarak ya da web tabanlı olarak 3 şekilde kullanabilirsiniz. Web tabanlı posta kullanımında posta sunucunuzun web tabanlı posta hizmetini veren adresini ya da gmail veya outlook gibi e-posta hizmeti veren firmaların adresini internet tarayıcınıza yazarak e-postalarınıza erişebilirsiniz. E-posta’larınızı Bilgisayarınızdaki Outlook gibi E-posta programından ya da mobil cihazlarınızdan kulanmak için e-posta hesabınızı bir kereye mahsus olmak üzere kurmanız gerekiyor.

“E-posta Nedir?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.