Erikli Neresidir ve Nasıl Gidilir?

erikli3Erikli, Edirne ilinin Keşan ilçesine bağlı güzel bir tatil yeridir.

Ege denizi kıyılarında ve istanbul’a çok yakın olmasından dolayı çok rağbet görüyor. Bu bölgenin tercih edilmesinde en büyük etkenlerden biri de suyun çok temiz olmasıdır. Erikli’ye ne zaman giderseniz gidin berrak bir su ile karşılaşıyorsunuz. Erikli’nin içinde bulunduğu Saroz körfezi Dünya’nın kendi kendini temizleyebilen nadir yerlerinden biridir. Erikli İstanbul’a 240 km uzaklıktadır. İstanbul’dan Erikli’ye iki farklı yoldan gidebilirsiniz. Birincisi hepimizin bildiği adı ile E5 karayolunu takip ederek, ikincisi ise Tem’den giderek Erikli’ye ulaşabilirsiniz. Tem otoyolu yolculuğun küçük bir kısmını oluşturuyor.

erikli6

Tem otoyolundan gitmek istediğinizde Edirne istikametine doğru devam ediyorsunuz. Mahmutbey gişelerinden girdikten sonra yaklaşık 70 Km kadar devam ediyorsunuz ve Kınalı ayrımından ayrılarak otobandan çıkıyorsunuz.

Bundan sonra Tekirdağ yolundan devam ediyorsunuz. Sırasıyla Gümüşyaka ve Marmara Ereğlisi Yeniçiftliği geçiyorsunuz ve Tekirdağ’a yaklaşıyorsunuz.

Önceden Tekirdağ’ın içinden geçmeniz gerekiyordu. Ancak Ana yol Tekirdağ’ın arkasından geçecek şekilde genişletildi. Tekirdağ Merkeze girmeyerek yola devam edin.

Tekirdağ İpsala yolundan devam ederek İnecik ve Yeniceyi geçin. Çavuşköyden sonra Malkara’ya gelmiş olacaksınız.

Yola devam ettiğinizde Keşan tabelalarını göreceksiniz. Döner kavşağa geldiğinizde ise Keşan için kavşaktan sola dönün.

Bundan sonra yine geniş bir yolda devam edeceksiniz. Bir süre sonra sağ tarafta Enez tabelasını göreceksiniz. Hiç bir yere sapmadan devam edin. Yaklaşık 5 km kadar sonra Sağ taraftaki Erikli tabelasını gördüğünüz yerden sağa dönün.

İzzetiye’ye geldiğinizde Erikli yönüne devam edin. Buradan sonra yaklaşık 18 km kadar yolda devam edeceksiniz. Mecidiye köyüne geldiğinizde ise yaklaşık 10 km kadar daha ilerleyerek Erikli’ye ulaşmış olacaksınız.

Galeri

 

“Erikli Neresidir ve Nasıl Gidilir?” için bir yorum

  1. deninizi bu kadar güzel bir yer görmedim. marmara denizi ile alakası yok. su tertemiz. en dibini görüyosunuz. su her zaman temiz hiç bir pislik göremezsiniz. kendi kendini temizliyor diyorlardı dogruymus. ben cok memnun kaldım tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.